استفاده از گوگل ادوردز جهت ارتقای رتبه بندی سایت

گوگل ادوردز سیستم تبلیغاتی در گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان بر اساس کلمات کلیدی پر جستجو، تبلیغاتی را در این پلتفرم قرار می‌دهند تا تبلیغات آنها در نتایج ابتدایی جستجوی کاربران ظاهر شود. تبلیغ کنندگان باید برای هر کلیک کاربران بر روی لینک تبلیغات مبلغی پرداخت کنند، این به این معنی است که Google از جستجو کردن کاربران پول دریافت میکند. گوگل ادوردز، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است.

گوگل ادوردز گونه ای از تبلیغات اینترنتی و یکی از امکانات فوق العاده گوگل می باشد که شما در دنیای تبلیغات می توانید از آن به عنوان یک ابزار بسیار سودآور استفاده کنید و بیشترین مشتری را جذب کنید. تبلیغات گوگل به صورت هزینه‌ای به ازای هر نفر و مزایده ای عمل می کند، یعنی شما به ازای هر نفری که وارد سایت شما شود، مبلغ ناچیزی را به گوگل پرداخت خواهید کرد. گوگل ادوردز قابلیت نمایش در سایت گوگل، یوتیوب و سایت های مرتبط با گوگل را دارد. یعنی کاربرانی که در موتور جستجوی گوگل کلمات کلیدی را سرچ می کنند و یا اینکه در یوتیوب فیلم تماشا میکنند، تبلیغات وب سایت شما را بصورت هدفمند مشاهده میکنند. به این معنا که موضوع تبلیغ با کلمات کلیدی سرچ شده و یا فیلم در حال تماشا، همخوانی دارد.

 
 

نقش گوگل ادوردز در بازاریابی

در دنیای امروزی بیشتر افراد برای خرید هر محصول و یا گرفتن هر خدماتی، بهترین و مورد اعتماد ترین راه را استفاده از موتور جستوجو گوگل می دانند و به راحتی راجع به قیمت، فروشندگان و ارائه کنندگان آن محصول یا خدمات در کمتر از چند دقیقه اطلاعاتی را کسب می کنند. تبلیغات در گوگل نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر است و همچنین هدف گیری شده ترین و قابل پیگیری ترین راه برای تبلیغ نام و نشان کسب و کار شما به شمار می رود. چرا که شما می‌توانید دقیقا متوجه شوید چه کسی با جستجوی چه کلمه ای تبلیغات شما را می‌بیند. همچنین گوگل می تواند با تحلیل رفتار کاربران هنگام مشاهده تبلیغات شما، نیاز و خواست واقعی آنها را شناسایی کند. بنابراین اگر تبلیغات شما در گوگل قرار بگیرد، پس از مدتی می توان به آنچه که کاربران نیاز دارند، پی برد و محتواهایی مطابق با میل آنها تولید کرد. همینطور می توانید محاسبه کنید که پیدا کردن هر مشتری برای شما چقدر هزینه داشته ‌است. اما لازم به ذکر است که گوگل تا مادامی که کاربر به روی لینک شما کلیک نکند پولی از شما نخواهد گرفت. امکانات تبلیغ در گوگل به نحوی می باشد که با تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات تلویزیونی قابل مقایسه نیست. در ادامه به برخی از خدمات گوگل ادوردز اشاره می‌کنیم.

خدمات گوگل ادوردز چیست؟

آگهی شما در قسمت بالا یا سمت راست موتور جستجوی گوگل و کلیه سایتهای مرتبط با آگهی شما که با موتور جستجوی گوگل قرارداد دارند نمایش داده می شود
شما می توانید تبلیغات خود را درصفحات گوگل بدون هیچ هزینه ای نمایش دهید و فقط زمانی هزینه مي پردازید که مشتری و بیننده تبليغات شما ، وارد وب سایت شما شود
امکان نمایش تبلیغ شما در صفحات فارسی جستجوی گوگل و برای بینندگان داخل ایران وجود دارد
قرار گیری سایت شما در صفحه اول گوگل در کوتاه‌ترین زمان و بدون صرف وقت و هزینه بر روی سئوی سایت
قرار گرفتن وب سایت شما در رتبه اول جستجوهای گوگل در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه
این آگهی ها برای کسانی به نمایش در می آیند که به دنبال خدمات و کالاهای شما هستند
هزینه تبلیغات تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات شما محاسبه می‌شود
سقف هزینه روزانه در این سرویس قابل کنترل می باشد
امکان تعیین کشوری که تبلیغات در آنها نمایش داده شود
امکان تعیین ساعاتی که تبلیغات نمایش داده می‌شود
امکان تعیین صفحه ای که بینندگان آن را رویت کنند
امکان نمایش آگهی از همان زمانی که آگهی ساخته شود
سهولت دستیابی به تعداد بیشتری از مخاطبان
امکان تعیین هزینه برای هر کلیک

تبلیغات در گوگل

گوگل یکی از مهم ترین و بهترین موتورهای جستجو در جهان است که امروزه 90 درصد افراد برای جستجوی چیزی که به دنبال آن هستند، از گوگل استفاده میکنند. وب‌سایت گوگل یکی از اصلی‌ترین کانال‌های تبلیغاتی برای کسب ‌وکارها به شما می‌آید. تبلیغات در گوگل به دلیل نمایش در زمان و مکان مناسب، این فرصت را در اختیار کسب ‌وکارها قرار می‌دهد تا مشتریان را سریع‌تر به سمت وب‌سایت خود هدایت کنند. با تبلیغ در گوگل، شما هر یک از سرویس‌های گوگل و همکاران تجاری آن را تبدیل به جایگاه تبلیغاتی خود می‌کنید. پس از ایجاد تبلیغ، تبلیغات شما به کاربران این سرویس‌ها و توسط هوش مصنوعی گوگل نمایش داده می‌شوند. در حال حاضر در سرویس‌های گوگل، بیش از یک میلیارد جست‌ وجو در هر روز انجام می‌شود و این فرصت خوبی برای شما است تا تبلیغاتتان را به مشتریان خود در سریع‌ترین زمان ممکن نشان دهید. همانطور که می‌دانید دیده شدن تبلیغات شما در گوگل ادوردز توسط کاربران دنیای اینترنت، فروش محصولات شما را به صورت چشم‌گیری افزایش می دهد و موجب می شود که به سوددهی بالایی در کسب و کار خود دست پیدا کنید. علاوه بر این تبلیغات در گوگل ادوردز موجب برند سازی و معرفی کامل کسب و کار، خدمات و محصولات شما می‌شود.

تبلیغات در گوگل مشابه یک سیم کارت اعتباری بوده، یعنی تا زمانی که شما پنل گوگل ادوردز خود را شارژ کنید می توانید تبلیغ خود را نمایش داده و از این طریق جذب مخاطب داشته باشید. نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که شما در پنل گوگل ادوردز می توانید گزارش دقیقی از عملکرد تبلیغ خود شامل تعداد کلیک دریافتی، مقدار نمایش، هزینه مصرفی، گزارش کلمات ورودی و مواردی از این قبیل را مشاهده کنید.

چگونه از گوگل ادز استفاده کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید تبلیغ در گوگل ادز را آغاز کنید باید اکانت خود را تنظیم نمایید. تنظیم و راه اندازی یک اکانت جدید در گوگل ادوردز بسیار ساده و آسان است و تنها چند دقیقه زمان می برد. شما می توانید با اکانت فعلی که در گوگل دارید، یک اکانت ادوردز بسازید یا اکانت جدید مخصوص برای استفاده در گوگل ادز ایجاد کنید. بعد از ایجاد اکانت باید برخی از موارد اصلی مانند موقعیت و ناحیه زمانی را مشخص نمایید. در نهایت، جزییات حساب را مشخص خواهید کرد. گوگل می تواند هر ماه صورت حساب را برای شما ایجاد کند.

زمانی که اکانت خود را راه اندازی کردید و ساختار آن را تعیین نمودید، زمان آن فرا رسیده است که کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار دهید. همانطور که از نامش پیداست، کلیدواژه‌ ها، کلمات یا عبارات کلیدی هستند که کاربران به هنگام جستجو در گوگل وارد می کنند.

گوگل ادوردز

گوگل ادز به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد بر روی کلید واژه هایی سرمایه گذاری کنند که به کسب وکارشان مرتبط است. در چنین شرایطی تبلیغات آن ها برای کاربرانی نمایش داده می شود که این کلیدواژه ها را وارد کرده اند. تبلیغ کنندگان به جای اینکه چنین کلیدواژه هایی را یکجا و بلافاصله خریداری کنند، بر روی آن سرمایه گذاری می کنند. گوگل ادز کارکرد مشابهی با مزایده ها دارد.