خدمات پشتیبانی و بهینه سازی وب سایت

از مهم‎‌ترین خدماتی که یک شرکت برنامه نویسی به کاربران خود ارائه می‌هد، می‌توان به خدمات پشتیبانی و بهینه سازی وب سایت اشاره کرد. در ادامه بیشتر با خدمات پشتیبانی سایت و همچنین بهینه سازی آن به ویژه تعرفه آن‌ها آشنا خواهید شد.

خدمات پشتیبانی سایت

  • تهیه کردن نسخه بک آپ از وب سایت و بازیابی اطلاعات
  • پیگیری عملکرد سایت و سئو
  • نظارت بر نحوه بهینه سازی محتوا
  • بهینه سازی پنل‌ها
  • بهینه سازی پلاگین ها
  • بهینه سازی افزونه ها
  • بهینه سازی ایمنی وب سایت
پشتیبانی سایت

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

برخی از شرکت ها هزینه پشتیبانی از وب سایت را به صورت ماهیانه دریافت می‌کنند اما برخی دیگر از شرکت ها هزینه پشتیبانی از وب سایت را به صورت 6 ماهه یا حتی سالانه دریافت می‌کنند. هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت بستگی به نوع و میزان خدماتی دارد که شرکت طراحی سایت به شما ارائه می‌دهد.

پشتیبانی سایت

تعرفه پشتیبانی سایت

از آن جایی که هر شرکت طراحی سایت متدها و المان‌های منحصر به فردی برای طراحی وب سایت دارد، تعرفه مشخصی نیز برای طراحی سایت و ارائه خدمات پشتیبانی سایت به کاربران از آن‌ها دریافت می‌کند. بنابراین تعرفه پشتیبانی سایت در هر شرکت طراحی سایتی متفاوت است.

بهینه سازی سایت

شاید شما به عنوان یک مدیر وب سایت تاکنون بسیاری از اصول بهینه سازی سایت را مانند لینک بیلدینگ ، بازاریابی محتوا و ... را رعایت کرده باشید اما هنوز هم لینک وب سایت شما در صفحات دوم و سوم قرار داشته باشد در صورتی که تمامی افرادی که برای کسب و کار خود دارای وب سایت هستند هدفشان این است که لینک وب سایتشان در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار بگیرد ، احتمال دارد که شما از تکنیک های بسیار ساده ای که می تواند سئو وب سایت شما را افزایش دهد استفاده نکرده باشید.

تکنیک های ساده ی بهینه سازی وب سایت :

• طراحی راهنمای صفحات و یا Pagination برای وب سایت

منظور از ساخت راهنمای صفحات و یا Pagination این است که برای مثال اگر وب سایت شما 30 مقاله دارد درست نیست که شما 30 مقاله را تنها در یک صفحه قرار دهید چرا که چنین کاری اصلا استاندارد نمی باشد و بهتر است برای مثال این 30 مقاله را بین 6 صفحه تقسیم کنید به گونه ای که در هر صفحه 5 مقاله قرار دهید و در پایین هر صفحه شماره های هر صفحه از 1 تا 6 را قرار دهید و هر شماره را به صفحه ی مورد نظرش لینک دهید دقیقا مانند کاری که مرورگر گوگل کرده است چرا که وقتی شما مطلبی را در کروم سرچ می کنید در پایین هر صفحه شماره های سایر صفحات قرار داده شده است که به فرض شما برای رفتن به صفحه ی دوم بر روی عدد 2 کلیک می کنید ، جالب است بدانید که براساس استاندارد هایی که گوگل در زمینه ی بهینه سازی وب سایت مطرح کرده است پس از منوی وب سایت مهم ترین ویژگی و تکنیک استفاده از Pagination می باشد .

درصورتی که قالب وب سایت شما جوملا می باشد ما به شما پیشنهاد می دهیم از کامپوننت K2 که دارای متد Pagination خوبی می باشد استفاده کنید اما درصورتی که از قالب ورد پرس برای وب سایت خود استفاده کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم از پلاگین های WP-Paginateو Simple Paginationبرای تکنیک Pagination استفاده کنید .

• قرار دادن لینک های مرتبط در وب سایت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شما مطلبی را در گوگل سرچ می کنید و پس از قرار گرفتن در اولین صفحه از نتایج جستجو و کلیک کردن بر روی لینکی وارد وب سایتی می شوید که علاوه بر اینکه شما را به آنچه می خواهید می رساند ، لینک های مرتبط دیگری را نیز در کنار محتوای خود قرار داده است که بسیار جذاب هستند و حواس شما را از موضوع اصلی پرت می کنند تا جایی که ممکن است بر روی چندین لینک در آن صفحه کلیک کنید و آنها را مطالعه کنید و توجهتان از روی موضوع اصلی که سرچ کرده بودید به لینک های دیگر در آن صفحه منحرف شود . به نظر شما استفاده از چنین تکنیکی در وب سایت چه مزیتی دارد ؟ زمانی که علاوه بر اشاره کردن به موضوعی که کاربر به دنبال آن می گردد لینک های مرتبطی نیز به او پیشنهاد می دهید باعث می شوید کاربر هر چه بیشتر در وب سایت شما بماند و وقت بگذراند به گونه ای که ماندن کاربر به صورت طولانی در وب سایت باعث افزایش رتبه ی وب سایت و درنتیجه قرار گرفتن آن در صفحه ی اول نتایج جستجو بین لینک های اول تا پنجم می شود .

ما در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم که در پایین هر مقاله از پست های مرتبط استفاده کنید و آن ها را به کاربران پیشنهاد دهید در این صورت شما یک مکانیزم مناسب برای لینک های داخلی خود ایجاد کرده اید چرا که خزنده های موتور جستجوی گوگل با دیدن لینک های مرتبط که به صفحات مشخصی ارتباط داده شده اند به وب سایت شما رتبه ی بالایی را اختصاص می دهند .

برای اینکه بتوانید از چنین تکنیکی در وب سایت خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می دهیم از سیستم tagging استفاده کنید برای مثال یک تگ به نام سئو ایجاد کنید به گونه ای که کاربر لینک آن را مشاهده نکند و لینک محتوا را به صورت تگ نمایش دهید و پس از آن به مقاله هایی که در مورد سئو هستند تگ سئو بدهید تا مقالات مرتبط با آن در زیر آن نمایش داده شوند .

در صورتی که از کامپوننت جوملا K2 در وب سایت خود استفاده کرده اید خود کامپوننت جوملا K2 دارای سیستم tagging می باشد به گونه ای که می توانید با استفاده از آن کاری کنید که لینک تگ نمایش داده نشود ولی محتوای مرتبط را براساس تگ در زیر هر مقاله نمایش دهد .

• قرار دادن لینک مقاله ی قبلی و بعدی

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود کاربران مدت زمان زیادی را در وب سایت شما بگذرانند قرار دادن لینک مقاله ی قبلی و بعدی در پایان هر مقاله می باشد . به شما پیشنهاد می دهیم که از این تکنیک نیز برای افزایش سئوی وب سایتتان استفاده کنید .

• قرار دادن آیکون های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

از آنجایی که امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی مانند توئیتر ، اینستاگرام ، گوگل پلاس و ... افزایش چشم گیری پیدا کرده است شما می توانید از این امر به نفع خودتان استفاده کنید چرا که می توانید در قسمتی از هر مقاله آیکون های اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی متعدد را قرار دهید تا کاربران بعد از اینکه مقاله ی موجود در وب سایت شما را مطالعه کردند بتوانند آن را از طریق آیکون های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بین دوستان و خانواده ی خود به اشتراک بگذارند تا آن ها نیز به وب سایت شما بیایند و در نتیجه بازدید های وب سایت شما افزایش پیدا کند و سئوی وب سایت شما به طرز چشم گیری افزایش پیدا کند .