بهترین ترفندهای سئو برای افزایش رتبه وب سایت

پس از طراحی سایت اولین کاری که در اولویت قرار دارد تا همه ی مردم با برند شما آشنایی پیدا کنند و به وب سایت شما دسترسی داشته باشند ، بهینه سازی وب سایت و یا بهتر است بگوییم سئو وب سایت است ، اما اشخاص بسیاری هستند که وبلاگ و یا وب سایتی طراحی می کنند اما نمی دانند سئو و یا بهینه سازی وب سایت چیست و چگونه باید آن بر روی وبلاگ و یا وب سایت خود اعمال کنند ، در ادامه ی این مقاله شما را با مفهوم سئو و یا بهینه سازی وب سایت و انواع آن که شامل دو دسته ی کلی سئوی داخل وب سایت و سئوی خارج از وب سایت می باشد آشنا خواهیم کرد علاوه بر این به آموزش تکنیک ها و ترفندهای سئوی خارج از وب سایت خواهیم پرداخت که به افزایش رتبه ی وب سایت شما و دیده شدن لینک آن در صفحه ی نتایج جستجوی در مرورگر کمک فراوانی خواهد کرد.

سئو

سئو چیست؟

سئو و یا بهینه سازی وب سایت شامل تکنیک هایی می باشد که این تکنیک ها به وب سایت شما کمک می کنند تا در موتور های جستجو بهینه سازی شوند و باعث می شوند وب سایت شما در رتبه های بالاتری در بین نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرد و هر چه قدر که وب سایت شما در رتبه ی بالاتری قرار داشته باشد ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد .

سئو

انواع روش های بهینه سازی سایت

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم تکنیک های سئو و یا بهینه سازی سایت شامل دو دسته می شوند : دسته ی اول شامل تکنیک های سئویی است که داخل سایت اعمال می شوند و البته دسته ی دوم شامل تکنیک های سئویی است که خارج از وب سایت اعمال می شوند ، هر دو دسته از تکنیک های داخلی و خارجی سایت به صورت چشم گیری بر روی بهینه سازی و افزایش رتبه ی سایت در بین موتور های جستجو موثر هستند .

  • تکنیک های سئوی داخل سایت به تمامی اقداماتی گفته می شود که شما داخل سایتتان اعمال می کنید تا وب سایت شما در رده های بالاتری قرار بگیرد که این تکنیک ها شامل : تنظیم عنوان صفحات ، لینک سازی داخلی ، متای توضیحات ، متا تگ ها و ... می باشد .

  • تکنیک های سئوی خارج از سایت نیز تمامی اقداماتی هستند که شما آنها را بیرون از سایت خود انجام می دهید تا بتوانید رتبه های بالاتری را برای وب سایت خود بدست آورید که این تکنیک ها شامل : اشتراک گذاری اجتماعی و یا بهتر است بگوییم استفاده از شبکه های اجتماعی ، ثبت مقالات در وبلاگ ها ، بازاریابی وبلاگ ها ، استفاده از فروم ها ، نظرات در وبلاگ ها و ... می باشد که در ادامه ی این مقاله به تمامی این تکنیک ها خواهیم پرداخت .

بالا آوردن سایت در گوگل با تکنیک های سئو خارجی

• ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی

همانطور که می دانید امروزه شبکه های اجتماعی خیلی گسترده شده اند به گونه ای که کار با آنها می تواند باعث افزایش ارتباطات ، مشتریان و برند سازی شما بشود ، بنابراین یکی از کارهایی که بعد از طراحی وب سایت و یا وبلاگ مستلزم انجام آن هستید ساخت پروفایل در شبکه های اجتماعی می باشد برای مثال شما با ساخت پروفایل در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام می توانید از محصولات فروشگاه خود عکس و یا فیلم تهیه کنید وآدرس وب سایتتان را نیز در پایین آنها قرار دهید ، پس از اینکه کاربران صفحه ی اینستاگرام شما را می بینند به خوبی با تمامی محصولات شما آشنا می شوند و به وب سایت شما سر می زنند اینگونه ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا می کند و باعث می شود سئوی سایت شما به طرز چشم گیری افزایش پیدا کند و لینک وب سایت شما جزء لینک های اول در نتایج جستجوی موتور های جستجو نمایش داده شود ، حتی شما با ساخت یک کانال در شبکه ی اجتماعی تلگرام و قرار دادن محصولاتتان به همراه آدرس وب سایتتان می توانید کاری کنید که کاربران این شبکه از محصولات شما در کانال دیدن کنند و پست شما را برای دوستان و خانواده ی خود فوروارد کنند تا آنها نیز به کنال شما ملحق شوند و در آن عضو شوند درنتیجه برای دیدن تمامی محصولات شما به وب سایتتان مراجعه کنید و باعث افزایش سئوی وب سایت شما بشوند ، اینها تنها دو مثال از ایجاد پروفایل در دو شبکه ی اجتماعی پربازدید بود شما می توانید حتی در شبکه های اجتماعی دیگر مانند لینکدین که مخصوص افراد بیزنس من می باشد و یا گوگل پلاس ، توییتر ، فیسبوک برای کسب و کارتان پروفایل ایجاد کنید و از این راه هم در بین مردم مشهور شوید و هم برندسازی کنید و مهم تر از همه فروش خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید .

• ایجاد یک وبلاگ

یکی از روش هایی که با آن می توانید کاری کنید تا کاربران وب سایت شما هر روز به وب سایت شما بازگردند تا از آخرین مطالب و محتوایی که قرار داده اید با خبر باشند و آنها را مطالعه کنند ، وبلاگ نویسی است . وبلاگ نویسی باعث می شود که کرولرها و یا بهتر است بگوییم خزنده های موتور های جستجو که وظیفه ی بررسی وب سایت ها را برعهده دارند بیشتر در سایت شما بخزند و از آخرین اخبار ، مطالب و محتوایی که در سایتتان قرار دادی آگاه شوند و به وب سایت شما رتبه ی بهتری در نتایجشان بدهند و باعث شوند وب سایت شما جزء لینک های اول در نتایج جستجوی موتور های جستجو نمایش داده شود تا کاربران بر روی آن کلیک کنند و وارد وب سایت شما بشوند. بنابراین ایجاد وبلاگ در بالا آوردن سایت در گوگل نقش بسزایی دارد.

البته وبلاگ نویسی تنها به این معنی نیست که فقط مطلب گذاری کنید چرا که در وبلاگ باید مطالبی مانند : اینفوگرافیک ها ، مطالب لیستی ، مهم ترین موضوعات بازار هدفتان ، آموزش های متعدد در زمینه ی موضوع وب سایتتان ، ویدئو های آموزشی و ... را نیز تولید کنید . البته توجه داشته باشید تمامی این مطالب باید به گونه ای جذاب باشند چرا که در غیر این صورت کاربر تنها با خواندن بخشی از مطالب وبلاگ شما را ترک خواهد کرد و دیگر به وب سایت شما باز نخواهد گشت اما درصورتی که مطالب وبلاگ شما برایش جذاب باشد مطمعنا هر روز مطالب وبلاگ شما را چک خواهد کرد و علاوه بر این ممکن است مطالب وبلاگ شما را برای دوستان خود به اشتراک بگذارد تا آنها نیز به وب سایت شما سری بزنند بنابراین توجه داشته باشید که جذابیت مطالب وبلاگ باعث جذب کاربران می باشد در نتیجه از اهمیت بالایی برخوردار است .

نکته ی دیگری که در زمینه ی وبلاگ نویسی حائز اهمیت می باشد این است که برای ترویج و گسترش هر چه بیشتر وبلاگتان لازم است آن را در وبلاگ های دایرکتوری و بلاگ هایی که با موتور های جستجو مرتبط هستند ثبت کنید. توجه داشته باشید که محتوای وبلاگ شما به هیچ وجه نباید کپی شده از وبلاگی دیگر باشند چرا که خزنده های موتور های جستجو آنقدری پیشرفته هستند که این موضوع را خیلی سریع متوجه می شوند و وب سایت شما را جزء وب سایت های اسپم قرار می دهند ، بنابراین اگر توانایی محتواگذاری در وب سایتتان را ندارید بهتر است برای اینکار که بسیار حائز اهمیت می باشد ، محتواگذاری را استخدام کنید تا برای وبلاگ شما به محتواگذاری خاص و منحصر به فردی بپردازد .